News

21.6.2015

Smolař Václav Kadlec už „lvíčatům“ nepomůže!

Smolař Václav Kadlec už „lvíčatům“ nepomůže!

Pro útočníka české „jedenadvacítky“ Václava Kadlece domácí mistrovství Evropy skončilo. V prvním poločase sobotního utkání proti Srbsku si natrhl vazy v levém kotníku, když u postranní čáry špatně došlápl a musel po necelé půlhodině vystřídat. Do té doby se prezentoval výborným výkonem, připravil vedoucí gól „lvíčat“ a orazítkoval střelu z šestnáctky břevno srbské branky.

"Není to nic příjemného, chtěl jsem se ukázat. Bohužel. Mrzí mě to, chtěl jsem týmu pomoci na víc než těch 25 minut. Věřím, že to kluci zvládnou i beze mě," říká třiadvacetiletý forvard, který v první chvíli ještě věřil, že bude moci v dalším průběhu evropského šampionátu hrát. "Nikdy jsem s kotníkem nic neměl, žádný výron. Tak jsem nevěděl, jak to vypadá. Za pět vteřin jsem tam měl bouli. Čekal jsem, večer to bylo docela dobré, ale přes noc to ztuhlo a oteklo. Doktor mi říkal, že to asi nebude dobré," přiznává. Poškození kotníku dovršilo jeho smůlu v „jedenadvacítce“. Na šampionátu před čtyřmi lety v Dánsku se rovněž potýkal se zraněním, o rok později pak v baráži proti Rusku nedal doma penaltu a v závěru odvety viděl červenou kartu, kvůli které nelogicky absentoval v úvodním zápase s Dánskem. "Tak jsem si říkal do třetice všeho dobrého. Bohužel," dodává.

Český tým nejspíš opustí. "Na zápasy samozřejmě přijedu, ale asi nemá cenu, abych tady dál byl. Sbalím se a pojedu domů. Měl jsem mít docela dlouhou dovolenou, teď ji strávím rehabilitací. Výhledově jsou to tři čtyři týdny, to není tak hrozné," říká reprezentační útočník, který se vrací po jarním hostování v pražské Spartě do bundesligového Eintrachtu Frankfurt. "Možná tam budu muset zaletět dřív, aby se na mě kluboví lékaři podívali," naznačuje neplánovanou zdravotní cestu do Německa.